Legendarny biskup Zawitkowski znów mówi…

Na łamach „Naszego Dziennika” ukazał się poruszający wiersz „Obudź się, Warszawo!” autorstwa ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego.  Duchowny w swoim tekście odwołuje się do polityki i wyborów niektórych Polaków.

Ks. bp Józef Zawitkowski odniósł się w swoim wierszu do profanacji, do których dochodziło i dochodzi w kościele oraz na symbolach i wizerunkach świętych. Świńskie ryje rzucają na Twe święte kamienie. Owoce święte płaczą, bo rzucone są na zgnojenie.

Duchowny ocenił również strajk nauczycieli i zachowanie protestujących. Tyś wiedziała, że nauczyciel to nie zawód – to powołanie! Powiedz to synowi. Szkołę i dzieci każe zostawić za tysiąc złotych na rękę. Jaki wstyd!

Ks. bp uderza również w idoli LGBT i ich praktyki. Chryste królujący krzyżem nad Warszawą (…) Roztrzaskaj glinianych idoli LGBT, co po ludzku grzeszyć nie potrafią. Nie wstydzisz się, Warszawko? Nie! To Ty już wstydu nie masz!

Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko! A wy mówicie: Nic to! Warszawa nierządem stoi. Pogruchoce Was Pan Bóg – czytamy w wierszu.

Wiosenne LGBT! Wy nawet grzeszyć normalnie nie potraficie, pachniecie tylko bezwstydem! – podkreśla.

Opozycja? W wierszu jednoznacznie określono ich zachowanie. Czy wiesz, że totalna opozycja, to diabelskie zawołanie: Non serviam! Nikomu i nigdy! Wszystkiemu – nie! Diabeł tylko to umie.                                Źródło: Nasz Dziennik