Co jest najważniejsze ?

bógimages No co ? Ileż razy słyszę życzenia urodzinowe: Przede wszystkim zdrowia – bo to jest najważniejsze ! Czy się nie mylisz ?  Skoro tak pytam… To może Bożego błogosławieństwa ? Też nie ! Przecież nie pieniądze, kariera, dobra praca, samochód i wygrana w totolotku ! Szczęśliwy dom, rodzina, dzieci, ładna żona czy przystojny i bogaty mąż ? To nie jest najważniejsze…
Pytany Jezus przez uczonego w Piśmie odpowiada : Słuchaj Izraelu ! A więc umiejętność słuchania Boga a nie mówienia do niego ! Kto potrafi Go słuchać, ten odkrywa, że On jest blisko ciebie, pełen miłości przychodzi z ogromną inicjatywą, byś Go poznała i kochała. Miłość do Boga nie jest już Pierwszym Przykazaniem, lecz naszą odpowiedzią na Jego miłość, która jest pierwsza i twoją miłość do Niego zawsze wyprzedza. Milcz i słuchaj ! On jest tak blisko, za oknem forsycje zżółkły z zazdrości, wróble i szpaki śpiewają na drzewach, na niebie pruje chmury odrzutowiec zostawiając biały ślad na niebieskim prześcieradle. Bóg jest przy tobie, więc wyłącz to pudlo, zwane telewizorem, klapnij pożeracz czasy zwany komputerem.
Miłość do Boga jest najważniejsza w twoim młodym lub dojrzałym życiu. Na ten czas wiosennego umartwienia, na ten Wielki Post. Naucz mnie Boże słuchać twoich słów, naucz mnie milczeć choćby tylko czasami. Otwórz moje oczy na Twoją miłość. Pomóż mi kochać drugiego człowieka, nawet tego biedaka, który dziś grzebał w moich śmieciach na podwórzu. A może właśnie jego ? I te dzieci, które uczę. Którym tak trudno czasami pomóc. Jeden z moich młodych przyjaciół pokłócił się wczoraj z mamą i siostrą, one go obraziły. Wyszedł więc z domu i błąkał się całą noc po ulicach. Rano, gdy do mnie przyszedł, prosił o wybaczenie – że jest śpiący i nieprzygotowany. Uśmiechnąłem się do niego i już dobrze nam się razem pracowało.
Naucz mnie Panie stawać w obronie prawdy, nawet gdy grBÓGmagesozi  to zwolnieniem z pracy. Czym jest zwolnienie ? Dla mnie początkiem wolności i szansą na zrobienie czegoś dobrego.

Dzięki  Ci Jezu, że podyktowałeś mi te słowa. I że je napisałem na tej stronie. Ale i tak muszę ja i my wszyscy – słuchać i kochać i dobrze czynić.  Ale nade wszystko słuchać Ciebie. Bo to jest najważniejsze.

Gloria SDM