Cynamonka 'ku kawie”

cynamonkaimages

Odwiedziłem dzisiaj w południe cukiernię „U Klimka” przy ulicy ks.A.Koziełka w Knurowie, nie pierwszy zresztą raz. Kupiłem znakomitą „Cynamonkę Ogińskiego” / nie po raz pierwszy, nawiasem mówiąc/. Pomyślałem, że moje dzieci i wnuczka na pewno zjedzą ją ze smakiem po obiedzie – ku kawie. Przypominam tu  powszechnie znane hasło reklamowe tego wypieku : „Kraków słynie z Zamku Wawelskiego a Knurów z Cynamonki Ogińskiego”. Autorem tego  powiedzenia jest pan  Andrzej Pach, a urodziło się ono  w czasie wernisażu wystawy fotografii  poświęconej powrotowi „Pięknej Madonny” do Knurowa.

W czasie tej wystawy w Klubie Gama  zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Knurowa przygrywał duet gitarowy – Jerzy Rogoń i Eugeniusz Jurczyga , a wszyscy uczestnicy śpiewali wspólnie kolędy.  O tym wydarzeniu informował  Przegląd Lokalny  z dnia 4 lutego 2010 roku.

Przypomniało mi się to wydarzenie również dlatego, iż w minioną sobotę uczestniczyliśmy z żoną w podobnej imprezie tym razem w Sztukaterii. Organizatorem kolędowania był tym razem Uniwersytet Trzeciego Wieku a koncertował zespół Po godzinach  , który  oprócz dwóch wymienionych gitarzystów tworzą Krzysztof Skowroński  i Wioletta Kosowka. Sobotni wieczór uświetnił również występ zespołu teatralnego UTW  w Knurowie pod kierownictwem  znanej już z podobnych inscenizacji  Ewy Beta.

Impreza ze wszech miar udana,  to miłe spotkanie, możliwość rozmowy z ciekawymi  ludźmi, Knurowianami  i nie tylko, przy filiżance kawy.  Zawdzięczamy ją  niestrudzonej moderatorce i szefowej  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w  naszym mieście – pani Ewie Jurczyga