Do kołyski

                                                                                             dżemimages

dżem do kołyski

dżem

Ryszard Riedel

Sam nie wiem, dlaczego zainteresował mnie Dżem. Ten zespół nie jest z moich czasów.  Moje czasy  – co to znaczy  ? Ostatnio jeden z moich przyjaciół  użył tego określenia, kiedy rozmawialiśmy o  Starym Dobrym Małżeństwie.   Podobnie jak u mnie  –  jego zainteresowanie  muzyką młodzieżową   zakończyło się w  czasach  licealnych  lub tuż po nich.  Uwielbiane zespoły –  Czerwone Gitary,  Skaldowie,  Trubadurzy,  Niemen, Okudżawa,  Biczewska,  Wysocki,  Demarczyk,  Grechuta ,  Piaff,   Brel ,  Borys  /Stan/     itp. itd.  

Nasze czasy …. Nasze książki,  nasze podwórka i  nasze szkoły.  Nasz Śląsk  i Nasza Polska .  Coraz więcej i lepiej się dzieje.  Gdzie ?  U  nas  – w naszym domu.   Też to widzicie ?  W telewizji  w jakichś wiadomościach ?  Też  mnie to dziwi.  Obserwujemy.  W TV i na Facebooku. Nie znałem tej opcji.

A wiec obserwujmy co się dzieje.  Ale przy okazji coś róbmy.  Nie można marnować czasu.  Czas to pieniądz.  A  tyle  biednych ludzi żyje na kredyt.  Podobno najwięcej na Śląsku i na Mazowszu.                                                                                                       Ale  o co tu właściwie chodzi ?  Też chciałbym  wiedzieć.  A  Ty ?