Klątwa

Klątwa – sztuka wystawiana w Teatrze Powszechnym to nie jest sztuka. To wulgarna prowokacja, drwina z chrześcijańskich przekonań polskiego narodu, ze świętości Jana Pawła II i polskiego patriotyzmu.

Seks oralny z figurą Jana Pawła II i zbiórka pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego to sceny, które pojawiły się w teatrze nadzorowanym przez warszawski ratusz. Portal tvp.info otrzymał od jednego z widzów nagranie z tego przedstawienia, na którym widać m.in. sceny pocierania się przez aktorkę drewnianym krzyżem w kroku, podcierania się flagą Watykanu, czy scenę seksu oralnego aktorki z figurą św. Jana Pawła II przy akompaniamencie nagrania papieskiego kazania, na którego następnie nałożona zostaje szubienica oraz scenę wycia aktorów powtarzających słowo „Polska”, przy jednoczesnym wykonywaniu ruchów imitujących kopulację.

Pierwsza moja reakcja – niedowierzanie – to niemożliwe, żeby ktoś był tak ohydny i wulgarny. Potem chęć wybrania się do tego teatru i obrzucenie aktorów pomidorami, spalenia całego teatru, skazania wszystkich winnych na krzesło elektryczne…

Potem refleksja spokojna – Chrystus by tak nie postąpił, a przecież chcę go naśladować. To też moi bracia i siostry, więc muszę ich kochać. Więc kocham ich, ale trochę mniej… I modlę się za nich. I oby moja prawica szlachetna, czyli PiS, nie dał się sprowokować. I nie dał. Chwała Panu.

Klatwa – tvp.info