Modlitwa na koniec dnia


Modlitwa na koniec dnia – Modlitwa która pomoże uwielbić Boga, i podziękować Mu za wszystko, co w ciągu tego dnia dla mnie przygotował.

Boże, Ojcze Wszechmogący, pragnę podziękować Ci za wszystko, czym mnie dzisiaj doświadczyłeś. Dziękuję ci, wypełniony wiarą, że to wszystko co mnie dzisiaj spotkało, przybliża mnie do momentu, w którym oddam Ci się całkowicie. Wierzę, że to wszystko, co się wydarzyło w moim życiu, było wypełnieniem Twojego planu względem mnie. Twojego tajemnego planu zbawienia, który jest prostą drogą prowadzącą mnie do mojego Pana.

I z pokorą przyznaję, że nie rozumiem, nie wiem i nie chcę wiedzieć, w jaki sposób to, co dzisiaj stało się moim udziałem przemienia moje serce, przygotowuje mnie do poddania swojej woli. Bo ufam Ci, mój Ojcze, bezgranicznie. Dlatego dziękuję Ci za wszystko, co mnie spotkało.

I mimo tego, że mój umysł podpowiada mi, że to, być może, było złe, że to, być może, było przykre, że to, być może, wypełnia moje serce bólem, cierpieniem, smutkiem, zniechęceniem, ja nie słucham tych głosów. Wybieram słuchać mojego serca, w którym Ty, mój Ojcze, umieściłeś swoją miłość. A moje serce wie do kogo należy.

Dlatego uwielbiam Ciebie, mój Boże, we wszystkim, czym mnie dzisiaj doświadczyłeś. Dziękuję Ci za wszystko, co dzisiaj stało się moim udziałem.

Z pokorą przyjmuję Twoją wolę dla mnie. I z ufnością powierzam Ci swoje życie. Bo nie chcę przeżyć ani chwili dłużej, bez Ciebie. Nie chcę przeżyć ani chwili dłużej wierząc, że sam jestem w stanie się zbawić, że sam jestem w stanie zapewnić sobie to wszystko, o czym tak długo marzyłem: spokój, który nie przemija, radość, która trwa wiecznie i wolność, w której mogę być taki, jakim mnie stworzył mój Ojciec.

Więc dziękuję Ci, mój Ojcze, i uwielbiam Cię we wszystkim, czym mnie doświadczyłeś.

I oddaję Ci się całkowicie.

Amen.

http://zielonyzeszyt1977.pl/…/modlitwa-na-koniec-dnia-ktora…