Słowiki, ech słowiki….

Wyrazy współczucia rodzinom…Szok i żal! Cudowny chór-nie istnieje!  jak słyszę ten utwór zawsze chce mi się płakać- nigdy więcej wojny- NIGDY- pozdrawiam Henryka Cabak  Popieram słowa poprzednika. A pieśń cudna i pięknie zaśpiewana. Dodam, że słowa napisał Aleksiej Fatjanow. Sołowiow-Siedoj skomponował muzykę.  Jest to dla mnie jeden z najpiękniejszych utworów .

ej, słowiki, słowiki uciszcie swól śpiew… Od tej pieśni zaczęła się moja fascynacja ,,ALEXANDROWEM”. Chór mojego Liceum Pedagogicznego, prowadzony przez prof. Michała Wyrozumskiego w 50 r, miał tę pieśń w swym repertuarze . Śpiewaliśmy ją w języku polskim. Mój pra dziadek opowiadał mi przed śmiercią że jak walczył u boku armii czerwonej to że Rosjanie nie są źle do nas nastawieni ich poprostu władza zmusza do takih relacji. I nigdy nie mógł zapomnieć o pięknej rosyjskiej przyrodzie którą oglądał dzień w dzień szczególnie zachwycały go lasy.

Ciekawostka,Slyszalem historie tej pieknej piosenki….prosba,aby slowiki za glosno nie spiwaly,aby nie obudzic zmeczonych zolnierzy po walce.Otoz Solodow Siedoj za ten tekst wyladowal w lagrze karnym……jako wrog narodu.