Władze Warszawy nie pozwoliły odczytać listu prezydenta Dudy. Szef MON: jestem oburzony

Moi drodzy, znów cytuję niezależną.pl. Ostatnio tego coś za dużo.  Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał zmienić nazwę mojej strony: zamiast Grzegorz Cuber – strona prywatna, na Grzegorz Cuber – strona niezależna /pl?/.

 

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska/

Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta miał dziś odczytać list prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Ale miejscy urzędnicy do tego nie dopuścili, choć resort obrony narodowej dzień wcześniej powiadomił magistrat o autorach i kolejności wystąpień. – Jestem oburzony zachowaniem urzędników prezydent Warszawy – mówi portalowi Niezalezna.pl Antoni Macierewicz.

Dziś w godzinach południowych odbywały się w stolicy uroczystości z okazji 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Wczoraj MON przesłało miastu stołecznemu Warszawa listę wystąpień. Na pierwszym miejscu figurował Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Miał on odczytać list prezydenta RP. 

Ale lektor prowadzący uroczystości wyczytał wszystkich mówców z wyjątkiem… przedstawiciela prezydenta RP. W efekcie listu Andrzeja Dudy nie odczytano.

Sytuacją tą – i zachowaniem władz miasta – oburzony jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. – To niedopuszczalna sytuacja. Władze miasta nie pozwalają na odczytanie listu głowy państwa, choć kierowany przeze mnie resort dzień wcześniej przekazał listę planowanych wystąpień. Jestem oburzony zachowaniem urzędników prezydent Warszawy – mówi nam szef MON.

W nieodczytanym z winy miejskich urzędników liście prezydent Andrzej Duda napisał m.in.:

Polskie Państwo Podziemne jest i będzie dla naszego narodu źródłem inspiracji, a postawy działaczy konspiracji i żołnierzy AK wzorcami patriotycznymi. […] Miliony obywateli Rzeczypospolitej, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą suwerenności, z wielką odwagą i gotowością do poświęceń organizowały różnego rodzaju działalność, którą w normalnych warunkach realizują władze różnych szczebli. 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Anonim 27.09.2017 22:50
Prezydencie ostatnia rada ! …… weź chłopakom powiedz niech migiem załtwią 1 litr Finlandie albo 2 aha i słoik kiszonych ogurców !! Wskocz do BMY i wpadaj do kaczora , uwaga nie nadepnij kota . Niech zadzwoni po Zbyszka Ziobro i Macierewicza…. Pogadajcie …. rano wywal wszystkich doradców kopami na zbitą morde ! O 12 w południe aneks ! w tydzień reforma , lufy armi na zachód skierować . Konstytucje my poprzemy i na rękach zaniesiemy cie na 2 kadencje. Opozycja niech wyjdzie na ulice, Błaszak zagapi sie zpolicją , to pozamiata się śmieci