Dwa pytania

  wzborzindeks        Pytanie pierwsze: na kogo będziecie głosować w niedzielę? Na Komorowskiego czy na Dudę ? W Knurowie i na Śląsku w pierwszej turze wygrał miłościwie nam panujący pan prezydent Rzeczpospolitej Bronisław Komorowski. Wstyd mi za was knurowianie i bracia Ślązacy ! Jeżeli w niedzielę 24 maja 2015 roku w Knurowie i na Śląsku wygra obecny Komorowski Bronisław to nie chcę was znać! Stuknijcie się w głowa baby i chopy – głosujemy na Dudę, tylko on może coś zmienić w tym kraju. Głosuj na Dudę!! Ale to jeszcze nie wystarczy. W jesiennych wyborach do Sejmu musicie głosować na kandydatów ze Śląska, ale takich, którzy mogą coś w Warszawie dla nas zrobić – silnych, zdrowych i z jajmi. Prezydent Duda sam nic nie zrobi choćby chciał dla nas jak najlepiej. Musimy mu dać silną grupę posłów ze Śląska. Wtedy powstanie silny Śląsk, uznają nareszcie godkę śląską jako język mniejszości narodowej i zaczną nas w tym kraju szanować, rozumicie czy niy ???
A więc terozki jeszcze roz: tera welujecie na DUDA a na jesień za posłami Slązokami, kapujecie czy niy do jasnego pierona, moi roztomili ??!!
 indeks       Pytanie drugie: czy w Knurowie będzie w tym roku święto ulicy księdza Alojzego Koziełka? Ma się ono odbyć 9 sierpnia br. w niedzielę na odpust św. Wawrzyńca. Na starym cmentarzu msza /w miejscu gdzie stał kiedyś drewniany kościół św. Wawrzyńca przeniesiony do Chorzowa/. Msza za zmarłych i obecnych mieszkańców całego miasta, mieszkających tu i teraz albo gdzie indziej, nawet za granicą. Po mszy schodzimy na dolinę /planty jak kto woli/. Tam będą budy odpustowe i dmuchańce dla dzieci. Po południu w sierpniową niedzielę bawimy się na kręgu przy ulicy 1 Maja. Zaprosiłem do występów: Grzegorza Poloczka, zespół Jorgusie, zespół B.A.R. i sam pan „Rączka gotuje” bydzie u nos warzoł!!!
Wszystko jest załatwione, władze Knurowa są za tylko nie ma na to pieniędzy!  Nie zostały zaplanowane na to święto w budżecie miasta. Może będzie jakiś sponsor, który wyłoży 10 tysięcy złotych, abyśmy mogli się wszyscy zabawić do białego rana . Ludziska, bawiymy się cuzamen do kupy eli niy?
To są moje dwa pytania. Na pierwsze odpowiedź będzie w niedzielę wieczorem. A na drugie już w najbliższy poniedziałek? Dej Panie Boże..