Fizyka to show

kabis1284874074_by_19Gruby95_600Tomek Kabis, iluzjonista, laureat programu „Mam Talent” gościł w naszej szkole we wtorek 28 kwietnia br. Uświetnił V Edycję Konkursu z Fizyki dla Gimnazjalistów „Od Newtona do Einsteina”. Oto kilka informacji o nim i o jego pasji.
Tomek Kabis ma 24 lata i pochodzi z Katowic. Iluzją zajmuje się od 16. roku życia a od 5 lat zarabia na pokazach iluzji. Aktualnie pracuje w parku rozrywki w Żorach, daje tam dwa pokazy dziennie. Za mistrza iluzji uważa – Macieja Pola oraz Lance Burtona.
W dzieciństwie rodzice podarowali mu „zestaw małego magika”, spodobały mu się iluzjonistyczne sztuczki i stwierdził, że w taki sposób chciałby ludzi zaskakiwać.
Studiował resocjalizację w kolegium nauczycielskim w Bytomiu. Aby połączyć iluzję oraz kierunek swoich studiów, został wolontariuszem w domu dziecka.
Po występie w 3. edycji programu założył swoją firmę i podróżuje po całej Polsce ze swoim programem iluzjonistycznym.
Od 2 lat Tomek współpracuje z Alanem Kralskim (16 lat, pochodzi z Rudy Śląskiej) jest to zapalony dj oraz pilny uczeń Tomka w zakresie sztuk magicznych/ przepraszam – nie magia, nie tarot, nie halloween – ale iluzja, zwykłe sztuczki…/
Mają wspólny projekt „Magiczna dyskoteka”, w którym realizują dj’ską pasję Alana i iluzjonistyczną Tomka. Występują z nim na dyskotekach w Polsce. Zdjęcia z tego spotkania wkrótce.

Tomek Kabis na fb
www.sztukailuzji.eu