O halloween słów kilka

halloween200px-Halloween_DraganizerŻe jestem przeciw, to oczywiste. Myślę, że tak jak i Ty.  Kiedy w gliwickim V LO dowiedziałem się, że tego nie obchodzą,  byłem pełen uznania. A w Knurowie chcieli obchodzić, tak podobno postanowił samorząd uczniowski. Dziś po klasach chodziła kurenda pani Dyrektor, że jednak się na to nie zgadza. Bardzo mnie to ucieszyło. Myślę, że pani Dyrektor jest zawsze na poziomie.  Ale po lekcjach na ścianach były naklejone kartki z ręcznie napisanym tekstem, że kto chce się przebierać w to święto, to może .

Moje dzieci, nie bierzcie w tym udziału ! Ksiądz Tomasz protestował przeciw obchodom tego szatańskiego obrzędu. Ja też nie pozostawałem na to obojętny. W ubiegłą niedzielę bardzo mądre kazanie wygłosił ks.Michał, którego też za to  cenię. Jeszcze wy – Drodzy Rodzice – nie bądźcie obojętni ! Nie dajcie się zwieść, że to tylko zabawa i przebieranki. Wierzymy w Boga i we Wszystkich Świętych. A halloween niech ucieka  tam, skąd przyszło.

I niech w Knurowie będzie po śląsku, czyli normalnie. Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu.

Do zobaczeniu przy grobach 1 listopada.