Spotkania, które przemieniają życie

W ostatni weekend września  pojedziemy – moja żona i ja – na rekolekcje zamknięte w Pińczowie. Rekolekcje organizują Ojcowie Franciszkanie z Sekretariatu Ewangelizacji w Krakowie. Czym są rekolekcje zamknięte ?
To ćwiczenia dla osób, które zdecydują się na czasowe opuszczenie swojego miejsca zamieszkania, pracy, tego wszystkiego, co na co dzień pochłania ich czas, energię… Jest to też czas odejścia od siebie, od swoich wyobrażeń na temat życia, samego siebie, Pana Boga… Paradoksalnie nie jest to czas ucieczki od czegoś, od kogoś, ale ku czemuś… Uczestnicy są zakwaterowani w ośrodku rekolekcyjnym a także w bursie . Zapisy odbywają się według kolejności zgłoszeń .Wspomniane wcześniej odejście dokonuje się w świetle głoszonego Słowa Bożego, modlitwy wspólnotowej, prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu . Uczestnicy  otrzymują szczegółowy program rekolekcji w dniu ich rozpoczęcia.
To nie są nasze pierwsze rekolekcje. Byliśmy kilka razy w Kokoszycach, w Swarzewie, w Czechowicach-Dziedzicach, w Istebnej  i w Zembrzycach. Zawsze wyjeżdżamy z tych spotkań nowi, przemienieni i pełni ufności do świata i miłości do ludzi.
Czy będzie tak i tym razem ? Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że tak. Ciebie też zachęcam do takich rekolekcji. Miejsca i terminy znajdziesz bez problemu w internecie. Musisz tylko chcieć i uwierzyć, że to lepsze, niż spędzenie czasu nad wodą czy na grillu z przyjaciółmi. Możesz mi uwierzyć, a jak nie, to napisz do mnie, chętnie z tobą porozmawiam.