Wojownicy Maryi – ONLY4MEN

Na facebooku bywam teraz częściej, przyznaję. Dużo tam ciekawych tekstów ale też wiele materiałów dla mnie nieciekawych – np. zdjęcia na plaży, nowy makijaż albo modna fryzura – to mijam szybko, aż myszy robi się gorąco. Ale dziś rano, przed ósmą, natknąłem się na reklamę filmu  w Pierwszym Programie TVP  – Wojownicy Maryi. To program  o formacji tylko dla mężczyzn, film o prawdziwych mężach, ojcach rodzin, walczących z siłami zła o zwycięstwo  Boga w naszym świecie, zwycięstwie przez Maryję. Natychmiast nastawiłem nagrywanie i program obejrzeliśmy wieczorem, przy kawie i białym, wytrawnym winie.

Kim są Wojownicy Maryi ? Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie  otwartych spotkaniach formacyjnych dla mężczyzn. Spotkania odbywają się w Lądzie – wsi położonej w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Lądek, nad Wartą /. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi  jest ks. Dominik Chmielewski SDB.
By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań, oraz uczestniczyć w zawierzeniu podczas  Ślubowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.

Mnie to porwało, aż się zdziwiłem. Chciałbym się do tego zbliżyć… Cóż, najbliższe spotkanie jest w Łodzi 16 lutego, a wtedy wybieramy się do Teatru Ziemi Rybnickiej na koncert ulubionego Starego Dobrego Małżeństwa … Bilety już kupione, więc poczekam na następne spotkanie. Może to jest coś dla mnie ? A może dla ciebie ? Informacje masz tu:  http://www.only4men.pl/

a bardzo ciekawy film poniżej. Nie pomijaj tego filmu, wejdź, zaufaj mi – nie pożałujesz…